Layout Template (New)

Sayın Üyelerimiz!

 

Makale başvurularında ve yayına kabul edildiklerinde Makale Mizanpajlarında kullanılmak üzere bir ŞABLON hazırladık. ŞABLON dosyalarını Türkçe ve İngilizce olarak şu linklerden indirebilirsiniz:

MİZANPAJ ŞABLONU TR (YENİ)                                      LAYOUT TEMPLATE ENG (NEW)

ŞABLON dosyasını indirip çift tıklayarak çalıştırdığınızda Word programında yeni bir belge açılacaktır. İçeriği Etkinleştir i tıklamanız gerekmektedir.

 

ŞABLON dosyası size BMIJ DERGİSİ MAKALE MİZANPAJININ bir şablonunu kullanmanızı sağlar. Makale yazımına ŞABLON dosyasını çalıştırıp YENİ BELGE oluşturarak başlayabilirsiniz. Yeni dosyayı kaydederken istediğiniz herhangi bir ad verebilirsiniz. 

 

Dilerseniz indirdiğiniz ŞABLON dosyasını WORD programında şablonlara kaydedebilirsiniz. Böylelikle WORD programında yeni belge açarken BMIJ DERGİSİ ŞABLON DOSYASINI kullanarak makale yazabilecek yeni bir belge oluşturabilirsiniz. 

 

ŞABLON dosyasını WORD programında şablon olarak şu şekilde kaydedebilirsiniz:

ŞABLON dosyasına çift tıkladığınızda Yeni Belge olarak WORD programında bir dosya açılır.

FARKLI KAYDET seçeneği ile dosyayı örneğin MASAÜSTÜ ne kaydederken Dosya Türü olarak WORD MAKRO ETKİNLEŞTİRİLMİŞ ŞABLONU seçeneğini seçip dosya adı olarak da BMIJ MMS ENG adını kullanabilirsiniz.

Böylelikle indirdiğiniz ŞABLON dosyası WORD programında şablon olarak kaydedilecektir.

 

Artık BMIJ Dergisine başvuru için bir makale yazmaya başlamadan önce yeni dosya açarken BMIJ MMS TR ŞABLONU ile yeni bir word dosyası açıp makale yazımına başlayabilirsiniz. 

 

BMIJ MAKALE MİZANPAJ ŞABLONUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLARI ŞU ŞEKİLDE BELİRTEBİLİRİZ:

 

 

YENİ BMIJ MAKALE MİZANPAJ ŞABLONUNDA DOSYA BİLGİSİ KISMINDAN BAZI BİLGİLERİN GİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR. BU KONU ÇOK ÖNEMLİDİR. WORD PROGRAMINDA "DOSYA" MENÜSÜNDEN "BİLGİ" SEÇENEĞİNE GİRİLDİĞİNDE BELGENİN ÖZELLİKLERİ KISMINA ERİŞİLEBİLMEKTEDİR. 

 

YENİ BMIJ MAKALE MİZANPAJ ŞABLONUNDA MAKALELERİN BAŞLIK, ÖZET, YAZAR BİLGİLERİ DOSYA BİLGİSİ KISMINDA ÖZELLİKLER BÖLÜMÜNDEN GİRİLECEKTİR!

 

YARDIMA İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZDA LÜTFEN bmijeditor@gmail.com ADRESİNE İLETİNİZ.

 

TEŞEKKÜRLERİMİZLE

 

BMIJ DERGİSİ EDİTÖRLÜĞÜ